
Ant Mascot
Empowering Businesses!

Empowering Businesses!

Empowering Businesses!



Atomberg Renesa 400mm BLDC wall mount fan in Snow White. 35W, 76 CMM air delivery, swing oscillation, remote control. Energy-efficient, silent. MOQ: 50 units. Ideal for commercial and residential spaces.
50+ units
₹51.56
101+ units
₹48.12
| Brand | Atomberg |
| Model | Renesa WM Swing 0.4M |
| Color | Snow White |
| Sweep Size | 400 mm |
| Motor Type | BLDC (Brushless DC) |
| Power Consumption | 35 W |
| Speed | 1500 RPM |
| Air Delivery | 76 CMM |
| Voltage | 230 V |
| Control | IR Remote + Feather-touch button |
| Oscillation | Swing mode |
| Speeds | 6 |
| Noise Level | <57 dB |
| Mounting | Wall |
for 0 Qty (₹51.56 / piece)
Atomberg Renesa WM 0.4M BLDC Wall Mount Fan White is a premium bldc fan built for reliability and daily use. Highlights: White.
| Category | BLDC Fan |
| Brand | Atomberg |
| Color/Finish | White |
Pay via cards, UPI, & more.
Your safety is prioritized.
Authentic, trusted products.
Transparent billing with tax benefits.
Efficient global delivery solutions.
Loading some of best products...
Loading some of best products...