
Ant Mascot
Empowering Businesses!

Empowering Businesses!

Empowering Businesses!



Atomberg Renesa Prime 1200mm BLDC ceiling fan in Gloss Black, 35W, 225 CMM air delivery. Energy-efficient, regulator compatible. MOQ: 50 units. Ideal for commercial and residential spaces.
50+ units
₹43.92
101+ units
₹40.99
| Brand | Atomberg |
| Model | Renesa Prime CF1.2M |
| Color | Gloss Black |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Motor Type | 5-star BLDC (Brushless DC) |
| Power Consumption | 35 W |
| Air Delivery | 225 CMM |
| Speed | 350 RPM |
| Voltage Range | 220 V–240 V |
| Control | Compatible with any step regulator |
| Number of Blades | 3 (Aluminium) |
| Mounting Type | Downrod Mount |
| Finish | Glossy |
for 0 Qty (₹43.92 / piece)
Atomberg Renesa Prime CF1.2M BLDC Ceiling Fan Gloss Black is a premium bldc fan built for reliability and daily use. Highlights: 1.2M, Black.
| Category | BLDC Fan |
| Brand | Atomberg |
| Size | 1.2M |
| Color/Finish | Black |
Pay via cards, UPI, & more.
Your safety is prioritized.
Authentic, trusted products.
Transparent billing with tax benefits.
Efficient global delivery solutions.
Loading some of best products...
Loading some of best products...