
Ant Mascot
Empowering Businesses!

Empowering Businesses!

Empowering Businesses!



Atomberg Renesa+ 1200mm BLDC ceiling fan in Earth Brown, 35W, 235 CMM air delivery. Energy-efficient, inverter compatible. MOQ: 50 units. Ideal for modern commercial and residential spaces.
50+ units
₹62.86
101+ units
₹58.67
| Brand | Atomberg |
| Model | Renesa+ CF 1.2M |
| Color | Earth Brown |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Motor Type | BLDC (Brushless DC) |
| Power Consumption | 35 W |
| Air Delivery | 235 CMM |
| Speed | 360 RPM |
| Voltage Range | 165V–285V |
| Control | Smart IR Remote |
| Blades | 3 - Aluminium |
| Mounting | Downrod |
| Finish | Glossy Metallic |
for 0 Qty (₹62.86 / piece)
Atomberg Renesa+ CF 1.2M BLDC Ceiling Fan Earth Brown is a premium bldc fan built for reliability and daily use. Highlights: 1.2M, Earth Brown.
| Category | BLDC Fan |
| Brand | Atomberg |
| Size | 1.2M |
| Color/Finish | Earth Brown |
Pay via cards, UPI, & more.
Your safety is prioritized.
Authentic, trusted products.
Transparent billing with tax benefits.
Efficient global delivery solutions.
Loading some of best products...
Loading some of best products...